Úvod

Vítáme Vás na stránkách brněnských parašutistů.

Jsme paraodbor Aeroklubu Brno -Slatina. Tento klub má velkou tradici a sdružuje piloty motorových letadel a parašutisty. Název může být trochu matoucí – sídlili jsme původně na letišti ve Slatině, kde jsme měli svou dráhu, hangár a všechno, co sportovní letiště mívají. Toto letiště fungovalo již za první republiky a tehdy bylo vzdálené od města Brna. Postupem času jej ale město zcela obklopilo a tak bylo zrušeno ve prospěch nových firemních hal. My jsme se přestěhovali na mezinárodní letiště v Tuřanech, kde máme své zázemí, odkud vzlétáme a kam přistáváme. Pro parašutisty je to trochu neobvyklá situace, ale naučili jsme se provozovat tam, kde je to s naším strojem vhodné, nejčastěji na letišti v Medlánkách.

Provozujeme vlastní letadlo L60s – Brigadýr a občas zajedeme na provoz do Prostějova, nebo jinam, kde provozují jiné typy letadel.

Máme vlastní, moderní padákové komplety pro studenty, vybavené prakticky tím nejnovějším, co je v oboru k dispozici. Pro výcvik je k dispozici učebna, balírna i prostorný hangár.

Najdete zde informace pro aktivní parašutisty, ale i pro ty, kteří se chtějí s tímto sportem teprve seznámit.