Paraškola

Dárkový poukaz na výcvik a první seskok

Chcete udělat někomu radost? Přemýšlíte o vánočním dárku? Zvažte poukaz na základní výcvik a první, samostatný seskok padákem. Vyplňte formulář a poukaz se jménem Vám zašleme v obálce, nebo e-mailem v PDF.

Přihlášení do výcviku v naší paraškole.

Náš klub provozuje parašutistickou školu, v níž působí řada zkušených instruktorů s dlouhou praxí v praktickém výcviku. S jejich pomocí máte možnost dobře zvládnout teoretickou i praktickou část výcviku a bezpečně seskočit z letadla.

Termín výcvikuNejbližší možnost seskoku
út.-st. 18.-19. 7. 2023Bude upřesněno.
po.-út. 14.-15. 8. 2023Bude upřesněno.
út.-st. 5.-6. 9. 2023Bude upřesněno.
Na konkrétní termín výcviku se přihlaste ZDE
Samostatný seskok na padáku typu křídlo
Falcon 300

Studentský padák Falcon 300 od firmy Precision Aerodynamics, USA

Samostatný seskok na klouzavém padáku probíhá z výšky minimálně 1000 metrů. Délka výcviku je přibližně dva dny. Žáci skáčí na moderních padácích, navržených pro maximální spolehlivost a snadnou ovladatelnost a vyrobených v USA. Pro jejich spolehlivost a univerzálnost je používají i někteří zkušení sportovci. Na padácích typu křídlo parašutisté opravdu létají a přistávají podobně jako piloti v letadlech. Vrchlík padáku je tvořen komorami, tzv. kanály. Tvar kanálů dává padáku profil podobný profilu křídlu letadla. Máme k dispozici několik velikostí, k seskoku Vám bude zapůjčen padák odpovídající Vaší hmotnosti. Jeho konstrukce umožňuje přesné a měkké přistání.
Po celou dobu letu na padáku budete ve spojení s instruktorem na zemi, který Vás bude navádět na přistání pomocí vysílačky a přijímače umístěného na Vašem padáku.
Kromě toho je padák vybaven automatickým přístrojem, který v případné krizové situace sám otevře záložní padák. Jako záložní padák je použit opět padák typu křídlo zahraniční výroby. Oba padáky, hlavní i záložní, jsou umístěny na zádech parašutisty.

Kdo může seskočit
Navigator 280

Studentský padák Navigator 285 od firmy Performance Design, USA

Dolní věková hranice pro samostatný seskok je 15 let, horní není stanovena. Zájemci mladší 18 let musí předložit písemný souhlas obou rodičů na zadní straně přihlášky – rádi podáme všechny informace potřebné ke správnému rozhodnutí. Rodiče mohou být samozřejmě přítomni při výcviku a vlastním seskoku.
Podmínkou je dobré zdraví. Potvrzení může vydat pouze určený letecký lékař. Rádi Vám poradíme při vyřizování výše uvedených formalit.

Pozemní příprava – příprava k seskoku
Kontrola před letem

Instruktor kontroluje ustrojení žáka před letem k prvnímu seskoku.

Při pozemním výcviku se naučíte správně vyskočit z letadla, řídit padák, bezpečně přistát a správně provést případné nouzové postupy. Seznámíte se rovněž informativně s konstrukcí padáku, na kterém budete skákat a s jeho balením. Detailní výcvik balení není pro první seskok nutný, protože Váš padák zabalí zkušený instruktor.
Na závěr složíte zkoušky před para inspektorem. K výcviku a vlastnímu seskoku je nutné sportovní oblečení (tepláková souprava, outdoorové oblečení s dlouhým rukávem.) a pevné boty nad kotník (kanady, horalky ap.). Vše ostatní Vám bude zapůjčeno před seskokem.

První seskok
Po prvním přistání

Žák po prvním přistání se svým radio instruktorem.

Po ustrojení a kontrole padáku nastoupíte společně s dalšími parašutisty do letounu AN-2 nebo L-60 a nastoupáte do požadované výšky. Váš instruktor navede pilota na optimální bod seskoku a na jeho pokyn poprvé vyskočíte z letadla při vysazovací rychlosti 100 – 120 km/h. Váš padák se automaticky otevře a vy jej budete řídit k místu přistání. Po přistání s Vámi instruktor rozebere celý průběh seskoku. Nyní jste parašutista.

Ceny za základní výcvik a seskoky
Základní výcvik na padáku typu křídlo včetně prvního seskoku 4000 Kč
Základní výcvik, další seskoky 1500 Kč
Pokračovací výcvik

Před prvním seskokemPokud se Vám Váš první seskok líbil, máte možnost pokračovat. Během dalšího výcviku se zdokonalíte v řízení padáku, přesném přistání, zvládnete ovládání těla během volného pádu, akrobacii atd. Po získání průkazu sportovního parašutisty se můžete věnovat některé ze sportovních disciplin jako přesnost přistání, akrobacii, RW-skupinovým seskokům, nebo jen skákání pro radost.

J
Jakým způsobem se přihlásit do parašutistické školy

Nejlépe je vyplnit formulář  zde.  Můžete nám i napsat na  para.brno@seznam.cz a uveďte na sebe kontakty. Spojíme se s Vámi a domluvíme termín výcviku. Můžete i zavolat na 777 059006. Zašleme Vám instrukce a můžete se zúčastnit nejbližšího kurzu.

Z jakého letadla se u nás skáče

Letadlo L – 60s je hornoplošník, který pojme tři parašutisty a pilota. Je používáno pro seskoky parašutistů, vlekání větroňů nebo sportovní létání. Celý kokpit je prosklený a při výsadkových letech se létá bez pravých dveří,. což ještě umocňuje krásný výhled.

Ilustrační video ze základního výcvikuZákladní výcvik a první seskok padákem Aeroklub Brno Slatina – 2015 na Vimeo.